Yük Testi

10 yılı aşan siber güvenlik uzmanlığı

Yük Testi Hizmeti

Yük testi ihtiyacı çok sayıda kullanıcıya hizmet veren tüm platformlar için geçerlidir. Özellikle yeni lansmanı yapılacak web hizmetlerinde ürün veya servis kullanıma geçirilmeden önce bir yük testine tabi tutulmazsa kullanıcı deneyimi olumsuz etkilenebilir ve kurum itibar kaybına uğrayabilir. Bununla birlikte hizmet kesinti saldırıları (DDOS) kolaylıkla gerçekleştirilebilmekte ve kurumlara hem gelir hem de itibar kaybı olarak zarar verebilmektedir. Bu nedenlerle yazılım ve sistem geliştirme projeleri içinde yük testleri standart bir test türü haline gelmiştir.

BTRisk yük testi hizmetini sunarken yük beklentilerinize ve sağladığınız servisin gerçekçi kullanımına uygun senaryolar üreterek eş zamanlı kullanıcı sayılarının belirli seviyelere ulaştığı durumlarda uygulama veya servislerinizin davranışını izler. Farklı seviyelerde oluşturulan yük durumlarına karşı ilgili servisin davranışları için istatistikler toplanır ve yorumlanarak raporlanır. Özellikle içerik bazında uygulama tepki sürelerini ciddi biçimde olumsuz etkileyen durumlar yönetimin dikkatine sunulur.

Ayrıca yük testi hizmeti sizin zaman planınıza uygun biçimde ve kullanıcı deneyiminin en az etkileneceği zamanlarda gerçekleştirilir.